Майстер-клас: Брошка в техніці “сутаж” за 10 кроків

В останні роки сутажна техніка виготовлення прикрас з бісеру стала дуже популярною – прикраси зроблені таким способом виглядають дуже розкішно й незвичайно, а оволодіти секретами майстерності зможе кожна рукодільниця, якщо докладе трохи зусиль і натхнення.

Сьогодні ми зробимо прекрасну брошку з напівкоштовним камінням в техніці «сутаж».

broshka-sutazniy-shnur

Для цього нам знадобиться:

Сутажний шнур;
– Натуральний камінь (плоска намистина) потрібного вам відтінку і форми;
– Клей «Момент»;
Нитки;
Голка;
Бісер і намистини;
– Плоскогубці;
– Щільний картон;
– Шкіра або фетр.Sell_Online

Тепер можна приступити до самої роботи над нашою брошкою:

1. Спочатку слід відрізати 4 шматочка сутажного шнура довжиною приблизно 30 см. Краще відрізати шнур з запасом, адже прибрати зайве не проблема, а якщо шнура не вистачить в середині роботи, все доведеться починати спочатку.

2. Коли відрізки шнура підготовлені, закріплюємо намистину (центральний камінь) і обертаємо її шнуром і фіксуємо. Якщо голка погано проходить через шнур, її можна витягати плоскогубцями.

3. Коли центральний камінь зафіксовано, додаємо намистину по центру (вона допоможе нам зафіксувати центральний камінь ще сильніше). Щоб краї сутажного шнура не осипатися, їх можна злегка промазати клеєм.

broshka-sutazniy-shnur_2
4. Після того, як ми вшили намистину по центру, нам потрібно розділити сутажной шнур і для цього, додаємо ще 2 намистини по краях. Після цього, виводимо кінці сутажного шнура на зворотню сторону виробу, обрізаємо надлишки і фіксуємо клеєм.

5. Тепер приступаємо до створення об’єму брошки: відрізаємо три шматочки сутажного шнура приблизно 15 см, відступаємо приблизно 3 см від краю і пришиваємо намистину.

6. Для того, щоб наша брошка була об’ємною, таких відрізів потрібно зробити кілька (це вже залежить від величини каменю і вашої фантазії).

7. Коли всі деталі з намистинками вже готові і намистини пришиті, їх потрібно пришити до основної частини брошки. Залишки шнура так само виводимо на зворотню сторону і фіксуємо клеєм.

broshka-sutazniy-shnur_3
8. Тепер нам залишилося декорувати краї бісером (це можна зробити в вільному порядку, як дозволить ваша фантазія) і обробити зворотню сторону.

9. Для обробки зворотнього боку нам знадобиться щільний картон і шкіра (або фетр). Спочатку ми вирізаємо картон за формою брошки і закриваємо їм виворітну сторону (щоб зрівняти її, інакше брошка буде нерівною). Картон акуратно приклеюємо.

10. І останнім кроком у виготовленні нашої сутажной брошки буде фіксація застібки для брошки і приклеювання шкіри або фетру до виворітної сторони брошки.
Носіть свій шедевр із задоволенням!

Джерело: vrukodelii.com

 

Вам також має сподобатись...