Шнури

Шнури – це круглі плетені, виті або в’язані вироби, які виготовляють з бавовняної або штапельної пряжі, з віскозних та капронових ниток, з використанням гумових жилок або без них.

Шнури за призначенням використовують як прикладні матеріали, і як матеріали для оздоблювання.

shnur_2330_1Шнур технічний

Шнур еластичний

Шнур сутажний

Шнури декоративні

Шнури текстильні з синтетичних ниток (господарсько-побутового призначення) випускаються діаметром 1,5-9 мм. Можуть бути однотонними і кольоровими. Виробляються з сердечником і без нього. Ці шнури характеризуються гнучкістю, еластичністю, їх легко в’язати в вузли, вони м’які і міцні, не руйнуються під впливом ультрофіалетових променів, не бояться низьких температур і вогкості. Мають підвищені експлуатаційні характеристики. Забарвлення стійке до атмосферних впливів (не піддаються гниттю і цвілі). Висока стійкість до дії кислот, лугів і розчинників.

Шнур, на відміну від канатів і мотузок, має не дуже великий діаметр товщини. Тому він витримує дещо менше навантаження, ніж інші подібні вироби. Однак функціональність його досить висока. Шнур синтетичний широко застосовується в господарських цілях і інших сферах.

Шнур може бути натуральним (в основі структури волокон – рослинна сировина – бавовна) і синтетичним. Синтетичні шнури, в свою чергу, діляться на поліамідні, пропіленові і поліефірні (поліестер).

Шнур синтетичний поліпропіленовий значно відрізняється від поліамідного та поліефірного шнурів.

Міцність поліпропілену в 1,5-2 рази нижче, стійкість до стирання нижче і найстрашніше для, наприклад, висотних робіт – дуже низькі втомні властивості. Цей комплекс недоліків може привести як до обриву вантажу, так і загибелі людини. Вироби з поліпропілену набагато дешевше виробів з капрону і поліефіру, частково це пов’язано з ціною сировини, частково з щільністю. Вага мотузки з поліпропілену і з капрону при однаковій товщині буде дуже суттєво відрізнятися.

Це слід мати на увазі при виборі оптимального рішення для вашого бізнесу.

Поліамідні шнури міцні, довговічні і стійкі до впливу розчинників. Якщо задане велике навантаження, то волокна розтягуються, що сприятливо позначається на міцностних параметрах.

Синтетичний поліпропіленовий аналог краще поглинає побутові шуми, стійкий до низьких температур, володіє плавучістю і відмінною легкістю. Виходячи з вивчення технічних характеристик і ціни, Ви можете правильно зробити свій остаточний вибір.

Переваги синтетичних шнурів:

  • гарантія стійкості до впливу зовнішніх показників;
  • завдяки синтетичній основі, він довговічний, має малу стираємість;
  • виробництво відбувається за допомогою високотехнологічного обладнання;
  • стійкий до хімічної дії, гниття, впливу сонячних променів, в умовах низьких температур експлуатується навіть при — 60°С
  • важливим для шнура є його взаємодія з водою: вони водонепроникні, у воді не тонуть. У більшості випадків не псуються і не піддаються старінню навіть в умовах підвищенної вологості. Міцність свою не втрачає як в сухому, так і в мокрому стані. За такі якості знайшов широке застосування в судноплавстві, як матеріал для оснащення.

Асортимент шнурів включає сутаж, взуттєвий, петельний, бортовий, аркатний, шторний, еластичний та інші.