Вишивка бісером і бісероплетіння

Бісероплетіння – різновид декоративно-ужиткового мистецтва з використанням перлів — природного чи штучного походження. Має тисячолітню історію. Використовувалося майстрами у Стародавньому Єгипті, в Південній Америці, Південій Африці, Індії.

Перлина була головним матеріалом для майстринь, які працювали в царських «світлицях», де шився одяг для членів царської родини, вироблялися подарунки для церкви і монастирів.

Пізніше з цією ж метою почали використовувати бісер. Спочатку ним лише підкреслювали контур малюнка перлових і золотошвейних робіт. Найбільша кількість кольорів бісеру була створена в Західній Європі в XIX ст. Особливо уславилися майстерні по виготовленню бісера та скляруса в Богемії (сучасна Чехія).

Дізнайтеся про  Історію бісероплетіння  та про Базові техніки бісероплетіння >>>

Цей декоративний елемент присутній не тільки на одязі сучасних модниць, але також і на виробах відомих кутюр’є. Вироби з бісеру прикрашають закладки для книг, гаманці, сумочки, картини, підсвічники, письмове приладдя — все це створюється за індивідуальними смаком.

Намистини по різному поєднують з основою – шитвом, плетінням, ткацтвом, аплікацією (коли готовий невеликий твір нашивають на тканину іншого характеру).

Ми підготували для Вас майстер-класи з вишивки бісером. Вишивка бісером для початківців >>>

Як зробити Браслет з бісеру своїми руками >>>

Кольє з маленьких кіл і смуг із бісеру PRECIOSA >>>

Бісер – дрібні кульки округлої форми з наскрізним отвором. Він буває різних кольорів і відтінків, перламутровий та матовий. Використання бісеру надає вишитому виробу вишуканості та святковості.

Голки для бiсеру для роботи вам знадобиться набір вишивальних голок – “соломинок”.

А в нашому асортименті Ви зможете знайти все для рукоділля, все для здійснення  Ваших творчих фантазій!

Каталог Все для рукоділля >>>