Вишивка стрічками

Для такого виду вишивки береться дуже вузька стрічка, яка підходить до будь-яких типів тканин. Вона вільно проходить через найщільніший вуток, не втрачаючи своєї форми.

Особливість цієї техніки вишивки в тому, що вона додає  малюнку об’ємність. Вивчивши різні види швів, Ви без зусиль зможете їх повторити і створити своїми руками незвичайно гарні речі. Окрім цього у Вас з’являється можливість додати готовим виробам неповторний індивідуальний вигляд, прикрасивши сукню або капелюшок, або створивши вишиту картину своїми руками.

Перш, ніж починати вишивати, потрібно розібратися в матеріалах та основних видах швів.

Стрічки. Традиційно для вишивання використовують шовкові або атласні стрічки, шириною від 3 до 12 мм. Вони бувають різних кольорів та відтінків, мають характерний блиск. Такі стрічки цупкі та малорозтяжні. Перед вишиванням рекомендується перевірити стрічки на стійкість кольору – випрати їх або пропрасувати через вологу тканину. Для роботи краще використовувати стрічки не довше 50 см, щоб вони не скручувались та не ускладнювали процес вишивання.

Ви можете підібрати атласні стрічки в нашому інтернет-магазині club.tk-furnitura.com.ua

 

Голки Для роботи вам знадобиться набір вишивальних, гобеленових, шенильных голок і голок – «соломинок» різних розмірів.

Ви можете підібрати голки в нашому інтернет-магазині club.tk-furnitura.com.ua

Для вишивання використовуються різні голки: тонкі – для легких тканин і товсті – для цупких. При вишиванні стрічками використовують гострі голки, адже вони повинні вільно проходити у тканину, не утворюючи при цьому неестетичних затяжок. Вушко голки має бути подовженим, щоб можна було легко протягнути стрічку, і вона, не скручуючись, ковзала по ньому. Для стрічок шириною 7, 9, 12 мм підбирають голки №18-22, для стрічки шириною 3 мм рекомендується голка №24.

Гобеленові голки тупі, з коротким і довгим стрижнем, розширеним вушком. Голки різних розмірів продаються комплектами.

Вибір голок залежить:

  • від виду стібків
    Для виконання кожного стібка, де голку потрібно проводити між стрічковим стібком і тканиною, слід використовувати гобеленову голку або шенильну голку, щоб не пошкодити стрічку або тканину.
  • від виду тканини, на якій виконується вишивка
    Фонова тканина може вплинути на вибір голки. Гобеленова голка витягає нитки з тонкого шовку і з труднощами проходить через тканини з частим переплетенням, тому її слід замінити на шенильну голку.

Загальне правило говорить: чим щільніше переплетення тканини, тим більше голка. Є побоювання, що голка буде залишати на тканині занадто помітні отвори, але насправді вишивати стрічками такою голкою набагато простіше і зручніше.

Для більшості видів робіт використовуються гобеленові або шенильні голки № 18-22.

  • від ширини стрічки Вушко голки має бути достатньо широким, щоб стрічка вільно проходила через нього і залишала в тканині отвір, через яке пройде стрічка.

П’яльця призначені для того, щоб під час роботи тканина для вишивання була добре натягнута. Це гарантуватиме рівномірність стібків та якісне виготовлення виробу, адже тканина не буде стягуватися, морщитися, матиме естетичний вигляд.

При вишивці стрічками без п’ялець не обійтися. Якщо тканина туго натягнута на п’яльця, на ній легше розправити стрічку і виконувати рівномірно натягнуті стібки. Переважно використовують невеликі пластмасові або металеві пружинні п’яльця діаметром 7,5-10,5 см. 

Ви можете підібрати голки в нашому інтернет-магазині club.tk-furnitura.com.ua 

Нитки

Щоб прикрасити вишивку стрічками, вам знадобляться нитки для вишивання. Підійде бавовна, віскоза і шовк. У деяких випадках серединки квітів, вишиті в одне додавання, виглядають занадто грубо – в цьому випадку необхідно взяти тонкі нитки для машинної вишивки. 

Поєднуючи стрічку із звичайними вишивальними нитками, можна отримати досить цікаву та оригінальну вишивку. Рекомендується використовувати нитки муліне різних кольорів для доповнення квіткової композиції. Вишивальні нитки знадобляться для вишивання окремих листочків, стебел квітів та тичинок, елементів фону, а також для закріплення стрічки з виворітної сторони по закінченню роботи. На фоні ниток квіти зі стрічок будуть здаватися ще більш об’ємними.

 

Тканина. Для основи під час вишивання стрічками можна використовувати найрізноманітніші типи тканин: бавовняні, лляні, шовкові, шерстяні. Вишивати можна на будь-якій поверхні, головне – тканина має бути достатньо цупкою, щоб у ній закріплювалися стібки, та достатньо еластичною, щоб стрічка легко проходила крізь неї. Найпоширеніша та найзручніша тканина для вишивання – канва. Окрім білої, застосовують також різнокольорову канву. Проте, вибираючи кольоровий фон для майбутньої квіткової композиції, слід ретельно продумати кольорову гаму стрічок, аби насичений фон не «заглушив»  малюнок з квітів.

Ножиці. Під час вишивання стрічками для роботи знадобляться також невеликі за розміром ножиці. Стрічку слід зрізати під кутом, аби полегшити її всиляння у голку. Леза ножиць повинні бути гострими, щоб уникнути псування стрічки, розпушення її зрізів. 

 

Бісер.  Вишиті стрічками композиції можна також доповнювати бісером. Бісер – дрібні кульки округлої форми з наскрізним отвором. Він буває різних кольорів і відтінків, перламутровий та матовий. Використання бісеру надає вишитому виробу вишуканості та святковості. Також для оздоблення вишивки стрічками застосовують такі декоративні елементи як намистини й пайєтки.  Можна використати також ґудзики; якщо вони впишуться в сюжет композиції, то зроблять її більш стильною та по-домашньому «недбалою».

Ви можете придбати бісер в нашому інтернет-магазині club.tk-furnitura.com.ua

 

Ще Вам знадобиться м’який олівець для перенесення на тканину малюнку та булавки.

 

 

 

Навчитись вишивати стрічками дуже просто! Це значно простіше ніж здається!

Майстер-клас з вишивки стрічками, урок № 1 >>>

Майстер-клас з вишивки стрічками, урок № 2 >>>

Як робити квіти з атласної стрічки Ви дізнаєтесь, переглянувши Майстер-класи з вишивки стрічками >>>

Читайте нашу статтю Історія вишивки стрічками >>>