Прикраса своїми руками. Як плести Фенічки з ниток муліне

Фото- і відео-уроки. Схеми плетіння

Фенічка (жарг. «фенька», імовірно, від англ. Thing – «річ, штука») – це браслет ручної роботи з бісеру, шкіри, шнурків, стрічок або ниток муліне.
Таку красу можна навчитися плести самостійно, використовуючи запропоновані схеми плетіння фенечек і докладні описи виконання роботи з фото прикладами та відео уроками.

Фенічки – це символ. Кожна фенічка несе в собі певний сенс. Браслет дружби має свою історію, що походить від Північно-Американських індіанців. Місцевий звичай зобов’язував носити таку фенічку, подаровану як символ дружби і любові, до повного зносу, поки вона не порветься. Сенс, вкладений у цей звичай, простий, на знак подяки другу за працю і вкладене під час плетіння тепло душевне і любов, її потрібно не знімати до моменту самовільного пориву. Вважалося, що знятий завчасно браслет означає кінець дружбі. Пізніше традицію підхопили американські хіпі, у яких символ обміну фенічками означав вже процес братання. Так поступово на перший план вийшла сама прикраса, а братство розумілося як само собою зрозуміле явище.

Плетіння – це особливий вид макраме. Iснує безліч видів і стилів плетіння. Почати знайомство з плетінням можна з основних вузлів, які допоможуть читати схеми плетіння фенечек з ниток муліне. Ця запозичена схема проста, розібратися в ній не складно. Тут використані нитки муліне двох кольорів. Напрямок стрілок вказує, куди заводити нитку певного кольору. Вправу слід повторювати кілька разів до повного розуміння і засвоєння техніки зав’язування вузлів, на цьому будується весь процес.

 

Окреме питання представляє собою закріплення ниток для плетіння. Способів закріплення відомо кілька. Починати практику потрібно поступово. Для закріплення ниток знадобиться скріпка або затискач-біндер.

Спосіб перший, для закріплення ниток
Нитки розкладаються у порядку згідно візерунка і прикріплюються скріпкою, наприклад, до книжки.
Спосіб другий
Буде потрібний планшет, який представляє дошку з затискачем. Розкладені в певному порядку нитки, закріплюються способом затиску на планшеті.
Спосіб третій
Можна скористатися шпилькою і прикріпити зав’язані у вузол нитки до будь-якого зручного предмету, наприклад, подушки або джинсів, Постаратися потрібно, щоб полотно виходило рівне. Можна прикріпити нитки і липкою стічкою до столу.

 Як почати плести фенічки з муліне. Пряме плетіння фенечек для початківців

Крок 1
Складена потрібна кількість ниток муліне згинається навпіл. Зверху робиться петелька. Цей спосіб початку плетіння зручний при прямому плетінні візерунка, нижче представлені схеми плетіння.

Крок 2
Потрібно прив’язати провідну нитку в тому місці, яке буде початком петельки

Крок 3
Починати обплітати нитки зазначеними вище вузликами. Обплітати до тих пір, поки не вийде петелька.

 

Наступний крок являє собою обв’язування інших ниток за схемою прямого плетіння до отримання узору, показаного на фото нижче.

У візерунку колір фону виконує ведуча нитка, і нею треба обплітати всі інші нитки.
 

Як закінчити плести фенічки з ниток муліне
Пропонується заплести косички з двох сторін фенічки, для початківців не повинно виникнути складнощів, схеми плетіння косички відома всім. Тут потрібно використовувати ще одну нитку, яка буде орієнтиром того місця, де передбачається зробити застібку. Буде потрібно додаткове пристосування для закріплення косички. Для цієї мети може підійти і скотч, і ниточки і інші зручні дрібнички. Потім косички потрібно скласти і закріпити (такий спосіб підійде і для прямого плетіння і для косого). Під косичками необхідно протягнути нитку іншого кольору (помаранчева).

Тепер помаранчевою ниткою обплітаються косички, квадратним вузлом плетіння. Потрібно постаратися не затягувати сильно вузли для того, щоб усередині косички могли пересуватися легко. На фото нижче схеми плетіння квадратним вузлом:

В результаті у Вас повинно вийти щось на подобі наступного зображення, на фото нижче:

Зав’язується подвійний або потрійний вузол. Обрізаються і кінчики ниток, змащуються прозорим лаком, щоб не вийшла бахрома. Розв’язуються нитки блакитного кольору.

 

Фенічка готова.

 На Фенічці повинна бути зроблена застібка. Для цього закріплюються нитки певним чином.
Цей малюнок показує закріплення ниток в загальному вигляді, а на наступному малюнку видно, як прикріпити нитки до пряжки, щоб плести було зручно.
 

Пряме (або косе) плетіння триває за обраною схемою (схема приблизна дана нижче). Коли робота буде закінчена, потрібно нитки, що залишилися, зв’язати між собою парами, щоб не розпускалися вузлики. Кінці ниток потрібно відігнути навиворіт і дрібненькими стібками акуратно пришити нитками, відповідними за кольором. Після прошивки на пів сантиметра, вільні кінці ниток обрізуються. Довжина фенічки з ниток муліне при цьому повинна вийти коротше захоплення зап’ястя на 2 сантиметри. З будь-якої м’якої, тонкої шкіри, вирізаються 2 однакових ремінця шириною, рівній ширині фенічки. Пришиваються ремінці таким чином, щоб повністю закрити пришиті кінці ниток. Пришивається ремінець спочатку з виворітного боку.

Потім накладається і пришивається ремінець з лицьового боку. Таким чином, між двома ремінцями вшивається кінець фенечки прямого плетіння. Як для початківців, так і досвідчених, цей варіант підходить однаково добре Далі проколюється в потрібному місці дірочка. Готова фенічка на руці повинна виглядати приблизно так:

Фенічки – схеми плетіння з муліне ниток
У роботі можна використовувати такі схеми прямого плетіння, як представлені на фото нижче. Не забувайте про вузли плетіння фенічек по кутах і поворотам:

1) Красива шести кольорова схемку, можна спробувати зробити свою унікальну забарвлення для кожної схеми, головне потім не заплутатися.

2) В стилі “Інь-Янь”. Добро і зло повинне знаходиться на одному рівні протистояння:

3) Кольорові геометричні фігури, квадрати і трикутники, для любителів контрастних кольорів, у результаті виходить красиво і незвично:

 

4) У вигляді червоних і синіх сердечок, красиво переплітаються у візерунку. Підійде для дружнього подарунка або для коханої людини.

 

5) Ще одна гарна схема фенічки серце прямого плетіння, для початківців цілком підійде, кольор можете підібрати на свій розсуд:

6) Схема, яка нагадує косичку, але називається чомусь “Хрестик”:

7) Схема у вигляді полум’я або вогню, дуже круто виглядає. Середня ступінь складності:

 

8) Ще одна цікава замальовка:

9) Схема «серце», маленькі сердечка на смугастому тлі:

10) І наостанок, растаманська схема плетіння фенічки з ниток муліне задля початківців – “Боб Марлі”. Як на мене, так гарно виглядатиме, це звичайно, “не конопля, але знавцям сподобається”. Правда виконати її буде важкувато.

Тут були показані основні принципи та схеми плетіння фенічек з ниток муліне прямого способу для початківців. У роботі можуть бути використані різні техніки плетіння, різні схеми. Наприклад, косе плетіння (представлене на відео нижче), яке передбачає плетіння різних більш складних візерунків. Так поступово можна перейти до тематичного плетіння на різні теми.

Основні вузли в плетінні фенічок

 

Вам також має сподобатись...