ТЕНДЕНЦІЇ ЧОЛОВІЧОЇ МОДИ сезон Осінь-Зима 2013-2014

Покази колекцій чоловічого одягу, що відображають тенденції моди на сезон осінь-зима 2013- 2014 відбулися на початку 2013 р. на тижнях моди в Парижі, Мілані, Нью-Йорку, Лондоні та в інших світових столицях високої моди.
Серед найбільш відомих будинків моди, які представили свої колекції чоловічого одягу, варто відмітити такі як Валентино (Valentino), Версаче (Versace), Зегна (ZZegna), Йоджі Ямомото (Yohji Yamamoto), Робер то Каваллі (Roberto Cavalli), Олександр Маккуін (Alexander McQueen), Луі Вюіттон (Louis Vuitton), Кензо (Kenzo), Гучі (Gucci), Фенді (Fendi), Прада (Prada), Келвін Кляйн (Calvin Klein Collection), Каналі (Canali), Костюм Нешенал (Costume National), Бот тега Веніта (Bottega Veneta), Бальмен (Balmain), Бьорбері Прорсум (Burberry Prorsum), Джорджіо Армані (Giorgio Armani), Алексіс Мобайл (Alexis Mabbile), Дольче і Габбана (Dolce&Gabbana), Кріс Ван Аше (Kris Van Assche), Дісквед2 (Dsquared2 ), Джон Гальяно (John Galliano), Джіл Сандер (Jil Sander) тощо.
Якою б різноманітною не ставала чоловіча мода, традиційний костюм завжди лишатиметься невід’ємною частиною чоловічого гардеробу.
Сучасні дизайнери чоловічого одягу впевнено відійшли від стриманого консерватизму даного асортименту і розвивають його у кількох основних напрямах.
 1. ВІЧНА КЛАСИКА
 Tommy Hilfiger  Versace
Класичний чоловічий костюм: піджак, штани, сорочка, жилет завжди залишається актуальним. Розвиваються мода, стилі, напрями, проте в класичному костюмі змінюються лише деталі.
Сучасні моделі класичного чоловічого піджака характеризуються малою об’ємністю форми, напівприлеглим силуетом і незначним розширенням по лінії низу; лінія плеча пряма, дещо підкреслена. Довжина чоловічого піджака – нижче лінії стегон. Довжину рукава піджака в більшості моделей проектують так, аби частково відкрити манжету сорочки, надаючи образу вишуканості та елегантності.
В колекціях сучасних дизайнерів моделі класичного чоловічого піджака найчастіше виконуються з відрізним бочком та передньою виточкою, що закінчується на лінії входу до кишені.
Колекції сучасних дизайнерів пропонують моделі класичних чоловічих піджаків як з однобортною, так і з двобортною застібкою, яка найчастіше розпочинається досить низько (майже на лінії талії). Застібка в однобортних піджаках переважно на два ґудзики, в двобортних – на шість, два з яких є декоративними і розміщуються на більшій один від одного відстані, ніж функціональні.
Для оформлення горловини дизайнери надають перевагу піджачному коміру з прямими лацканами. Лацкани однобортного піджака переважно вужчі, аніж двобортного. В однобортних піджаках вони зазвичай прямокутні, в двобортних – гострокутні. Низ краю борту однобортних піджаків дизайнери рекомендують оформлювати округлим.
Модними в цьому сезоні є бічні прорізні кишені з клапаном або з клапаном та обшивкою. Рідше в класичному піджаку зустрічаються варіанти оформлення бічної прорізної кишені в рамку, перевагу якій дизайнери надають в моделях святкового призначення. Нагрудну кишеню оформлюють з листочкою під кутом.
Матеріал класичного чоловічого костюма має однотонне забарвлення та фактуру для усіх виробів. Найчастіше в колекціях дизайнерів зустрічаються класичні чоловічі піджаки різних відтінків сірого кольору, рідше – чорного. Тканина – матова, пере важно – гладкофарбована, проте є класичні моделі в дрібну смужку чи картаті.
Класичний чоловічий піджак є основоположним виробом чоловічого гардеробу. Форма, силует, конструктивно декоративні елементи та їхнє оформлення усіх чоловічих піджаків, незалежно від призначення, безпосередньо підпорядковуються впливу ознак тенденцій моди класичного стилю відповідного проміжку часу.
2. СПОРТИВНЕ МІСТО
Canali Trussardi
Чоловіча мода змінюється не так стрімко як жіноча, тому багато стильових напрямів чоловічого одягу формуються протягом кількох сезонів чи навіть років. Одним з таких напрямів, що постійно трансформуються досить довго не виходячи з моди, є чоловічі піджаки в спортивному стилі.Сьогодні силует таких виробів, як правило, прямий або напівприлеглий з відносно великими прибавками на вільне облягання. Піджаки стилю «кежуал» призначені для повсякденного носіння, тому мають збільшену об’ємну форму, порівняно з моделями класичного стилю, а їхня лінія плеча, часто густо, не розширена і розташована на своєму природному місці.
Глибина горловини в моделях піджаків спортивного стилю, поданих у колекціях сучасних дизайнерів, як правило, менша, ніж в класичних виробах, тому застібка частіше має більше, ніж два ґудзики. Комір піджачного типу у таких виробах оформлюється з прямими широкими прямокутними лацканами, проте найактуальнішим все ж є комір стійка.
Як бічні, так і нагрудні кишені моделей чоловічих піджаків у спортивному стилі актуально виконувати накладними, а інколи в таких моделях нагрудна кишеня відсутня.
Найпопулярнішими кольорами моделей чоловічих піджаків у спортивному стилі в колекціях сучасних дизайнерів є сірий, синій та коричневий. Більшість тканин – гладкофарбовані, однак досить часто зустрічаються моделі з авангард ним чи геометричним рисунком.
3. ВІДГОЛОС РЕТРО
Bottega Veneta Versace

Стиль «ретро» в колекціях сучасних дизайнерів, насамперед, відображає поєднання характеристик сучасного чоловічого одягу з елементами чоловічого костюма 40х років.

Прагнучи втілити у своїх колекціях мужні образи з минулого, дизайнери розширили і підвищили лінію плеча піджака, збільшили об’ємність рукавів та прибавки на вільне облягання виробу. Модною для піджаків у стилі «ретро» є двобортна застібка, частіше на шість ґудзиків, яка розпочинається на лінії талії або трохи вище.

Актуальним є комір піджачного типу з широкими дещо заокругленими лацканами. Бічну кишеню розташовують нижче лінії талії та виконують з клапаном і обшивками, нагрудну, – аналогічно до класичних моделей, – з листочкою. Серед колірних рішень таких піджаків найчастіше спостерігаються різні відтінки сірого, рідше – чорний колір, тканина з рисунком карта або смужка.

4. ГЛАМУРНИЙ БЛИСК
 Cavalli  Louis Vuitton

Одним з актуальних трендів сезону осінь-зима 20132014 є чоловічий піджак з тканини із блискучою фактурою, що використовується як для оздоблення, так і для виготовлення виробу в цілому.

Моделі таких піджаків не будуть доцільно виглядати на діловій зустрічі, проте чудово підійдуть для святкових подій. Піджаки стилю «гламурний блиск» за формою, силуетом та основними елементами відповідають класичним моделям, проте відмінністю, окрім використання блискучих тканин, є наявність шалевого коміра, як у смокінгах.

Якщо виріб має піджачний комір, то його лацкани зазвичай гострокуті, що надає піджаку урочистості.

Відповідно до сучасних модних тенденцій, актуальною для цієї групи є однобортна застібка (на один чи на два ґудзики). Бічні кишені таких піджаків, на відміну від класичних моделей, частіше оформлюють у рамку або з листочкою, що робить образ витонченішим.

Характер чоловічого костюма давно втратив своє виключно офіційне втілення, тому не дивно, що для святкових моделей дизайнери пропонують доповнювати і без того яскраву блискучу фактуру рисунком чи принтами. Модними для цієї групи є сірі, чорні, червоні та сині кольори.

5. ОКСАМИТОВИЙ ШИК
Dolce Gabbana Dsquared2

Ще одним модним трендом сучасного чоловічого одягу є піджаки з оксамиту.

Об’ємність форми таких виробів змінюється від малої (в моделях напівприлеглого силуету святкового призначення), до середньої (в повсякденних піджаках прямого силуету).

На відміну від класичного піджака, лінія плеча таких виробів може бути як розширена і підвищена, так і займати природнє положення.

В колекціях дизайнерів сезону 2013 2014 частіше зустрічаються моделі чоловічих піджаків з оксамиту з одно бортною застібкою (на один чи два ґудзики). Якщо піджак виконано з двобортною застібкою, то вона зазвичай на чотири або шість ґудзиків.

Головною принадою чоловічих піджаків з оксамиту є вишуканість, тому дизайнери пропонують оформлювати горло вину даних виробів коміром піджачного типу з гострокутими лацканами або ж шалевим коміром із заокругленими лацканами помірної ширини. З тією ж метою, бічна кишеня таких піджаків може бути оформленою прорізною в рамку. Найчастіше моделі чоловічих піджаків з оксамиту – чорного, синього, коричневого або бордового кольорів.

Прагнучи зробити образ виразнішим, дизайнери використовують для оздоблення вишивку. Актуальним є використання оксамиту з рисунком.

6. ПРАКТИЧНІСТЬ В ШКІРІ
Costume National Prada

В сучасних колекціях чоловічого одягу часто густо зустрічаються чоловічі піджаки, виготовлені зі шкіри (повністю або частково).

Як правило, це моделі прямого силуету повсякденного призначення малої чи середньої об’ємної форми. Стильні образи з використанням таких піджаків успішно подані дизайнерами в колекціях повсякденного одягу.

Моделі піджаків зі шкіри, що демонструвались на минулих тижнях моди, – як однобортні, так і двобортні. Модною ознакою двобортних піджаків зі шкіри є те, що їх ґудзики розміщуються двома паралельними рядами, кожен з яких є функціональним.

Серед модних виробів зі шкіри є чоловічі піджаки зі стоячевідкладним коміром. Бічна кишеня може бути з листочкою. Не менш актуальним є використання накладних кишень, особливо у моделях спортивного стилю. Згідно з сучасними модними тенденціями, нагрудна кишеня, на відміну від класичного піджака, в моделях зі шкіри, як правило, відсутня.

Модною для даної групи є шкіра чорного, синього, червоного та коричневого кольорів, часто-густо без рисунку або спеціальних обробок.

Отже, проаналізувавши колекції чоловічого одягу відомих дизайнерів сезону осінь-зима 2013 2014, можна мовити, що форму сучасного чоловічого костюма здебільшого побудовано на принципах нюансу і характерним є перевищення об’єму в верхній його частині щодо нижньої, найрідше вони зрівноважені. Це забезпечується тим, що штани в сучасному костюмі мають невелику об’ємну форму, часто-густо вони укорочені конструктивно або підгорнуті на манжету.

Серед матеріалів, що є актуальними на 20132014 рр. варто відзначити шкіру та оксамит. В моделях святкового призначення актуальним є використання блискучих тканин чи оздоблення.

В колірному вирішенні матеріалів переважають гладкофарбовані тканини, однак часто-густо спостерігаються моделі піджаків з рисунком: геометричним, рослинним, тваринним чи авангардним. Колірна гама сучасного чоловічого піджака містить не тільки класичні сірі та чорні кольори, а й часто-густо моделі синього, зеленого та коричневого кольорів.

Актуальним є використання усіх відтінків червоного та вишневого.

Кожного сезону дизайнери дивують шанувальників моди нестандартними рішеннями.

В колекції Йоджі Ямомото – моделі чоловічих піджаків, побудовані на принципах деконструкції.

 Yochi Yamamoto  Dolce Gabbana

Цікавими є моделі чоловічих під жаків, частково поєднаних з сорочкою чи трикотажним джемпером у спор тивному стилі, подані в колекції будинку моди Кріс Ван Аше. Дольче і Габбана пропонують моделі чоловічих піджаків, пілочка яких оформлена за кроєм жилета і виготовлена з іншої тканини.

 Costume National  Jil Sander
Моделі чоловічих піджаків з нестандартним оформленням коміра відкладним коміром.
В колекціях будинків моди Валентино, Джон Гальяно та Костюм Нешенал – варіанти чоловічих піджаків з оригінальним оформленням комірів.

Дизайнер Джіл Сандер запропонувала носити чоловічий піджак у поєднанні зі знімним стояче відкладним коміром. Така тенденція тепер є актуальною для жіночої моди, проте дизайнер успішно втілила її в чоловічому костюмі.

Матеріали” журналу “Легка промисловість”, докладніша інформація за запитом:
Фотоматеріал з сайту: www.vogue.com

 

Вам також має сподобатись...