Великодній рушник

Заготовка для вишивання великоднього рушника

Дивовижна штука вишитий український рушник. Цікавилися?

В ньому сенсів і смислів на сакральну річ, на кшталт музейного артефакту.  

У наших прапрапра рушники були всюди: і у побуті, і на весіллі, і на хрестинах, і на похоронах, і в церкві, і вдома, і в дорозі…

Тільки в хаті рушників було кілька видів: Божник (прикрашав ікони); Кілковий (прикрашав картини); Утирач  (для витирання рук); Сти́рок (для витирання посуду)

А скільки рушників було задіяно на весіллі! Для короваю; для ікон, якими благословляють молодих; для вінчання (рушник, на який молоді стають); плечеви́й (щоб перев’язувати сватів), подарунковий (для весільних подарунків)…

А ще ж були такі спеціальні рушники “обиденні”, котрі вишивалися для вирішення якоїсь проблеми. Вишивалися мовчки, силу думки вплітаючи в орнамент…

Також були рушники, котрі вишивалися для захисту. Може тому наш народ вцілів, попри підступи ворогів, бо щодня поруч були ці обереги?

Подекуди, рушники ще й досі збереглися: у весільних обрядах, в оздобленні храмів. Один з таких рушників – великодній вишиваний рушник.

Великдень взагалі є одним з найважливіших релігійних свят, його святкують з особливою урочистістю. Сьогодні ми цікавимося нашою історією, адже зрозуміли, скільки сили було у наших предків. І в нас теж є ця сила. Ми надихалися нею, долучаючись до великодніх традицій: писали писанки, пекли паски, фарбували крашанки, ішли до церкви за благословенням, накриваючи кошика вишиваним великоднім рушником.

І як добре, що  нині є речі, які допоможуть швидко згадати пам’ять поколінь. Наприклад, Ви ніколи не вишивали, а завжди хотіли навчитися. Нині не потрібно починати з того, щоб зорати землю, посіяти льон чи коноплю, потім те збіжжя збирати, тіпати, прясти, вибілювати. Нині вишити рушник набагато простіше. Та й не обов’язково, щоб він був полотняним.

Наприклад, з допомогою такої заготовки, як на фото, Ви можете з легкістю вишити рушник як нитками, так і бісером.

Тканина: габардин;

Розмір малюнка:  30х50 см.

Загальний розмір: 40х55 см,

Краї оброблені оверлоком.

По малюнку зроблені спеціальні дірочки, щоб навіть майстриня, котра ніколи не вишивала, легко справилася з цим.

Цей Великдень і так матиме багато сенсів. А з власноруч вишитим рушником і взагалі. Особливо, якщо під час вишивання ви думатимете щось хороше.

Ну бо чарівниці ми, чи хто?

 

Вибрати рушник

Вибрати бісер

Вибрати нитки для вишивання

Вибрати п’яльця

Вам також має сподобатись...