Якість швейних ниток

Швейна нитка хорошої якості має бути якісною по всім показникам: володіти врівноваженістю крутки, що визначає в значній мірі її міцність, її обривність; міцністю і рівномірністю забарвлення; блиском; рівністю; округлістю.

Все це забезпечує високі якості, важливі в умовах промислового виробництва одягу. На швидкісних швейних машинах швейна голка під впливом тертя перегрівається. Необхідно стежити, щоб нитка під впливом високих температур не плавилася і не обривалася.  

   Пружність і зминаємість

Дуже велика пружність нитки призводить до того, що шов стягується. Під впливом натягнення, неминучого при шитті на будь-якій швейній машині, шов деформується. Щоб уникнути подібного дефекту шиття, необхідно постійно притримувати нитку, натискаючи на неїї, тоді вона  не буде дуже натягуватися.

Причина деформації шва (шов стягнутий), що особливо помітно після прання або чищення, – недостатня міцність і розтяжність нитки. Висока міра м’ятої нитки сприяє появі зморшкуватості шва після прання і прасування.

Важливо, щоб зминємість нитки при зіткненні її з гарячою водою не перевищувала 1-1,5%. При спеціальній обробці тканини зминаємість нитки має бути нижче 1%.

     Міцність і розтяжимість

Міцність швейної нитки не грає вирішальної ролі в самому процесі шиття; нитка вибирається з таким рахунком, щоб забезпечити міцність стібка. Від високої якості ниток – їх міцності – залежить зовнішній вигляд виробу, запобігання деформації одягу при прасуванні і пропуску стібків в шві при проколюванні тканини.

Відносно висока розтяжимість волокна (його здатність значно подовжуватися при навантаженні – проколюванні тканини голкою – і скорочуватися, набуваючи первинної форми при виході голки з тканини) негативно впливають на швейні процеси. Безумовно, є певні труднощі при встановленні взаємозв’язку і взаємозалежності таких якісних показників нитки, як растяжимість, пружність, запобігання деформації шва при прасуванні. Проте саме ці якості є вирішальними при виготовленні виробів найвищого сорту.

Нитки IPC     Якісні показники і властивості швейних ниток

Швидкість роботи швейних машин постійно зростає. Машини зі швидкістю 5 000 стібків в хвилину вже не рідкість. При простих операціях швидкість роботи швейної машини досягає 10 000 стібків в хвилину. При такій величезній швидкості роботи машини нитка,  що рухається надзвичайно швидко, повинна долати певний опір, що виникає під час її проходження по направляючому пазу і при проколюванні матеріалу голкою; це призводить до пошкодження волокон.

Тому, необхідно підвищити якість швейної нитки: добитися зниження коефіцієнта тертя і, отже, запобігання перегріву швейної нитки і матеріалу. Для забезпечення високої якості різних швейних ниток необхідно удосконалити технологію їх виготовлення. Доцільно виробляти нитки, що володіють достатньою розтяжимістю, пружністю і врівноваженістю крутки, нитки з ворсистою поверхнею, в яких тепло-розподіл відбувається по всій її довжині.

Ворсистість поверхні нитки досягається шляхом зміни її структури. Можна поєднувати фізіко-механічні властивості  натуральних ниток   з кращими якостями синтетичних ниток (підвищена міцність на розрив, стійкість до стирання і ін.), запобігти нагріванню синтетичної нитки, виготовити її з покриттям – бавовняним.

Наприклад, високу міцність і еластичність додає стрижень з комплексної поліефірної нитки. Зносестійкість армованої нитки ЛХ або ЛЛ досягається за рахунок обплетення з бавовняного або поліефірного волокна, склад якого в першому випадку – 44% бавовни і 56% лавсану, а в другому 100% лавсану.

Синтетичні швейні нитки

Синтетичні швейні нитки понад усе відповідають вимогам, що пред’являються на даний час до швейних ниток. Але є  необхідності покращувати технологію їх виготовлення. Варто підвищити їх тепло-провідність, теплостійкість, оскільки в процесі роботи на швидкісних швейних машинах виникають високі темпера­тури в механізмах машини і пошивочном матеріалі.

Синтетичні нитки обриваються від оплавлення частіше, ніж нитки з натуральних волокон. Як виключення можна назвати каркасні нитки з хімічних волокон: серцевина складається з синтетичної нитки, а покриття – з натуральних волокон, що оберігає таку нитку від перегріву, оплавлення під час шиття і забезпечує міцність і інші якості (зниження обривності і ін.).

Багато якісних показників синтетичних ниток набагато вищі, ніж в ниток класичних, натуральних, особливо при пошитті одягу з синтетичних тканин або змішаних тканин (коли синтетичні волокна в тканині складають більше 30%). Але при пошитті одягу з натуральних тканин слід керуватися старим принципом: „ший тим же, з чого шиєш.”

     Переваги синтетичних швейних ниток

В синтетичних нитках значно вище врівноваженість крутки, ніж в нату­ральних нитках; синтетичні нитки відрізняються рівністю, що обумовлює їх добротність: відсутність обривів, відсутність видимих дефектів. Найбільшою рівніістю характеризуються нитки з безперервних волокон. Цей чинник має вирішальне значення і при оцінці міцності синтетичних швейних ниток. Оптимальна розтяжимість, еластичність і низька зминаємість синтетичних ниток – ці якості і властивості піддаються корегуванню значно легше, ніж при виготовленні ниток з натуральних волокон. Щоб досягти, наприклад, більшої міцності шва і зберегти його еластичність, зокрема, в трикотажних виробах, вдається регулювати розтяжимість нитки. При необхідності можливо понизити міру зминаємості в поліестерних нитках.

Міцність синтетичних волокон, особливо зразків підвищеної міцності, дозволяє виробляти швейні нитки найвищої міцності, не збільшуючи їх товщину, що не вдається з будь-якої іншої сировини. Виробляються також синтетичні нитки високої міцності і  більш низьких сортів, причому з тієї ж самої сировини.

 

Вам також має сподобатись...