Якість застібок-блискавка

Zippers_metal_2sliders_Turkey_web

Чому так важливо, щоб “блискавка” для одягу була якісною? Застібка-“блискавка” займає невелику частку у собівартості готового виробу. Але якщо Ви використовуєте дешеву фурнітуру, то зламана “блискавка” може зробити непридатним весь виріб. Економлячи на фурнітурі, ви ставите під сумнів якість всього виробу.

 Як переконатися, що “блискавка” якісна?

Ось декілька параметрів для визначення якості застібок-блискавок:

1. Кривизна. Якщо довгий відрізок якісної застібки-“блискавки” покласти на рівний стіл, він має бути схожий на пряму шпагу, а не на кавалерійську шаблю. Перевірити прямоту блискавки не складно: слід прикласти її до прямої лінійки, кривизна блискавки не повинна перевищувати 2% від загальної довжини блискавки.

2. Хвилястість. Якщо застібка-“блискавка”, лежачи на рівному столі, схожа на “американські гірки”, краще пошукати іншу. На столі під блискавкою не повинно залишатися просвітів, тоді вона не створюватиме на готовому виробі зайвих складок і нерівностей

3. Роз’ємна застібка-“блискавка” завжди має посилюючу кромку, яка необхідна для зміцнення місця, де встановлюється механізм роз’єму. Вона кріпиться на текстильній стрічці за допомогою ультразвуку.

Посилююча кромка буває з полімерної плівки, на тканинній основі, лита і металева. На якісній застібці-блискавці закріплююча стрічка повинна щільно прилягати до текстильної стрічки, бути пластичною. Неякісна посилююча кромка швидко тріскається, і відривається, в результаті відривається механізм роз’єму, застібка-“блискавка”, а отже і весь виріб, приходить в непридатність.

 4. Щільність текстильної стрічки. Придбану застібку-блискавку перед використанням виміряйте і пропрасуйте праскою, бажано з парою. Після 2-3 хвилин пропрасовування проведіть повторний вимір. Якщо довжина блискавки змінилася більш, ніж на 1,5% від первинної довжини, то таку блискавку вже не можна використовувати у виробах, що розкроєні під початкову довжину застібки-“блискавки”.

5. Фіксація ланки на слайдері. Перевірити блискавку на самовільне розстібання просто: потягніть за кінці текстильної стрічки біля слайдера у різні боки (при направленому донизу пуллері) – “блискавка” не повинна розстібатися.

 6. Легкість ходу слайдера. Слайдер повинен легко одягатися і переміщатися по ланці, інакше ланка стирається і розривається.

Застібка блискавка

Параметри, характерні лише для пластикових (тракторних) застібок-блискавок.

М’яка ланка. Якщо матеріал ланки м’який (поліамід), то при попаданні тканини в блискавку, в результаті різкого висмикування тканини, застібка-“блискавка ”  може втратити ланки. “Тверда” ланка з ацетату.

 Застібка-блискавкаПараметри, характерні лише для спіральних (витих) застібок-блискавок.

1. Зусилля на розрив. Перевірити цей показник відносно просто: перегніть застібнуту застібку-блискавку навпіл і потягніть за тканинну основу в різні боки зо всієї сили. Якщо “блискавка” розійдеться у Вас в руках, можете бути упевнені – це брак. Якісна застібка-“блискавка” повинна витримати навантаження що значно перевищує те, що Ви можете створити своїми руками.

2. Скручування. Розстібніть застібку-блискавку, вільні кінці не повинні утворювати спіраль.

3. Кількість прошивок ланки. Ланка відривається від текстильної стрічки через погане пришивання ланки до текстильної стрічки. Погляньте на зворотню сторону застібки-“блискавка” – мають бути не менше 4 строчок (з кожного боку по 2 прошивки).

4. Симетрія прошивок ланки. Симетрія прошивок впливає на легкість ходу слайдера і запобігає розбіжності блискавки. Симетрія прошивок ланки видна зі зворотньої сторони.

5. Гнучкість застібки-блискавки. Спіральна застібка-“блискавка” має бути м’якою і легко згинатися.

застежка молнияПараметри, характерні лише для металевих застібок-блискавок.

Крива ланка. Ланки на металевій застібці-“блискавка” повинні розташовуватися прямо і паралельно один одному, подібно до залізничних шпал. Розташування під  “ялиночку” говорить про нещільне закріплення ланок на текстильній стрічці.

Зкстыбка-блискавкаЧому застібка-собачка може розстібатися на блискавці мимоволі?

Слайдер (замок, собачка) буває 3-х видів.

Автоматичні слайдери рухаються по застібці-блискавці лише коли Ви тягнете за пуллер (підвіску, ручку).

Напівавтоматичні не рухаються довільно по блискавці, коли пуллер опущений вниз.

Неавтоматичні слайдери можуть вільно пересуватися по блискавці незалежно від положення пуллера. Ви ніяк не можете зафіксувати цей слайдер на ланці. Мабуть у виробі такий слайдер. При покупці речі, володіючи знаннями про види слайдерів, Ви можете самостійно визначити вид слайдера. Просто потягніть в різні боки кінці текстильної стрічки, при опущеному і піднятому пуллері.

Як вибрати блискавку для дитячого одягу?

Застібка-“блискавка”, будучи дуже важливим елементом дитячого одягу, заслуговує на окрему увагу. Вона має бути якісною – заїдання і деформація ланок недопустимі. Тугий хід застібки-блискавки, так само як і дуже легкий, говорить про те, що прослужить вона швидше за все недовго (або заїдатиме, або мимоволі розстібатися).

Якщо на слайдері (замку) застібки-блискавки достатньо великий пуллер (брелок або хлястик), то його зручно розстібати-застібати навіть в рукавичках. Пластикові застібки-блискавки вже самі по собі є стильною прикрасою одягу і, на відміну від металевих, вони набагато краще поводяться на морозі.

Перейти до каталогу Застiбка «блискавка» та слайдери >>>

Вам також має сподобатись...