Історія походження наперстка

Незважаючи на маленький розмір, цей предмет залишив помітний слід в історії моди. Про нього складали казки і легенди. Навіть не віриться, що мова йде про звичайний наперсток – предмет, який напевно знайдеться в ящиках комода вашої бабусі.

Попередник наперстка

“На персні” означало на давньоруській мові “на пальці”, так утворені: укр. наперсток, білорус. напарстак, рос. напёрсток, болг. напр’стнік, польск. naparstek, чеськ. náprstek і ін.

Бронзові наконечники від античності

У німецькій казці, яка прийшла до нас із середньовіччя, розповідалося про те, як принцеса, яка найбільше в житті любила вишивати, вийшла заміж за звичайного коваля в знак подяки за те, що він викував їй наперсток і врятував її ніжні пальці від уколів голки. Німці впевнені, що саме їм жінки всього світу зобов’язані появою наперстка, який майже не змінився протягом століть, а може, і тисячоліть.

Наперстки середньовіччя

Німці ж відкрили музей, присвячений наперсткам. Заснував цей музей ювелір Хелмут Грайф, який крім прикрас займався виготовленням наперстків. Знаходиться він в містечку під назвою Креглінген, колекція якого налічує понад 3000 наперстків, виготовлених зі срібла, золота, бронзи і порцеляни. Багато наперстків прикрашені дорогоцінними каменями. Музей може похвалитися експонатами, яким понад 2500 років.

У Креглінгене (Німеччина) Ви можете відвідати Музей наперстка

Китайці, як завжди, випередили Європу, створивши наперсток ще в ІІІ столітті до н.е. Згадування про самий ранній наперсток у вигляді простого кільця сходять до китайської династії Хань (206 р. до н.е. – 202 р. н.е.). Схожий артефакт було знайдено археологами на розкопках скіфського городища в Херсонесі. Кам’яні наперстки зберігаються в Каїрському музеї і музеї Метрополітен.

Перші наперстки були виготовлені з товстої шкіри, потім – з бронзи і міді. Золоті та срібні наперстки могли собі дозволити лише заможні люди.

Аравія: Кільця з наперстками

Приміром, голландці склали легенду про амстердамського майстра Ніколя Беншотене (Бентотоне), в середині XVII століття змайстрував для своєї коханої золотий ковпачок з різними мітками.

Stollmeyer з Німеччини

В Європі виготовлення наперстків почалося в 15 столітті з Нюрнберга і Голландії.
У 1693 році Джон Лафтінг, підприємець з Нідерландів, створює першу мануфактуру по виготовленню наперстків в Іслінгтон, Лондоні.

Наперстки з емалі з Норвегії

У наш час наперсток не втратив свого значення. Ніякі складні машини не здатні замінити філігранну роботу людських рук. Недарма найпрестижніша нагорода в галузі моди носить назву «Золотий наперсток», і вручають її за найоригінальнішу та елегантну колекцію сезону.

Модельєр Жан-Луї Шеррер тримає нагороду

Перше вручення Золотого наперстка відбулося в 1976 році. Кращого кутюр’є обирало міжнародне журі. Голосування проводили таємно. Журі складалося з 30 журналістів, які пишуть для найвідоміших журналів мод. Засновником цієї традиції є журналіст П’єр Ів Гелен, а засновником – Бернадетт Ширак.

Гігантський наперсток і гудзики (9метрів), Торонто

Купити наперстки Ви можете в нашій роздрібній або оптовій мережі, або в нашому інтернет-магазині club.tk-furnitura.com.ua

Каталог товарів Все для шиття >>>

При передруку матеріалів з сайту активне посилання на www.tk-furnitura.com.ua обов’язкове!

Фото: pinterest.com

 

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Вам також має сподобатись...