Мандала – її основні елементи та майстер-клас

 
Що таке мандала та її основні елементи

Мандала починається та закінчується в центрі. Із точки починаються всі форми, які можна побачити в мандалах – чи то промені, чи то кола навколо цього центру. Усі геометричні фігури зв’язані між собою.

Центральна точка мандали описана колом. Коло належить до речей, які не можна об’єднати, тоді як точка в центрі є божественним ядром або власним “Я”.

Для виготовленя мандал ви можете використати пряжу з нашого асортименту >>>

Коло або диск символізують рух, Бога. Коло – найпростіша геометрична фігура: всі точки в ній рівно віддалені від центру, що дає розуміння рівноваги та порядку. Однак ця фігура математично невизначена: Піфагор прагнув математично визначити коло та винайшов число Пі. Але Пі – нескінченний десятковий дріб.

Отже, коло – метафізична фігура, оскільки її неможливо визначити математично, але дуже просто намалювати її геометрично.

У документах античності Сонце позначали колом, оточеним свастикою, а в багатьох інших історичних документах коло символізувало світобудову, у центрі якого зображувалася точка – символ початку світу. Також точка, оточена багатьма концентричними колами, позначає різні фази існування. Наприклад, у кельтів ми знаходимо три кола існування і в індуїстській традиції – три світи.

Зрештою в Китаї активне (чоловіче) начало Ян представляють у вигляді білого кола (небо), тоді як пасивне, статичне (жіноче) начало Інь – у вигляді чорного квадрата (земля).

Майстер-клас з плетіння мандали

Горизонтальна лінія відокремлює верхню частину від нижньої, символізуючи енергію материнського походження.

А вертикальна лінія з’єднує земний світ зі священним і символізує енергію, що пронизує все.

Як об’єднання обох ліній хрест зв’язує субстанцію материнського походження з енергією, що утворює центральну точку. Хрест у русі або свастика представляє рух космосу й енергію.

І спіраль символізує розвиток і динаміку внутрішнього процесу.

 

 

Вам також має сподобатись...