Металева фурнітура

На сьогоднішній день існує велика кількість швейної, шкіргалантерейної та взуттєвої фурнітури, яка встановлюється у вироби шляхом розвальцьовування та розклепування: блочки, люверси, кнопки, заклепки, джинсові ґудзики тощо. Їх об’єднують в одну велику групу під назвою “металева фурнітура”.

Основне призначення металевої фурнітури це:

  • застібання швейних виробів;
  • прикріплення, зміцнення їх деталей;
  • зручність експлуатації одягу, взуття та шкіргалантерейних виробів;
  • поєднання функціонального призначення, декорування і оздоблення виробів.

Вибір металевої фурнітури залежить від виду виробу та його матеріалу, функціонального призначення, стилю, умов експлуатації тощо. Дизайнери на вимоги модних тенденцій кожного сезону оновлюють існуючий асортимент або поповнюють новими позиціями величезне різноманіття металевої фурнітури. Вона може бути різних форм, розмірів, кольорів, з надписами, стразами, блискітками, малюнками на поверхні тощо.

Для виготовлення виробів металевої фурнітури застосовують чорні метали (найбільш часто застосовують вуглецеві, леговані сталі) і кольорові метали (алюміній, мідь, хром, олово, а з їх сплавів латунь (мідь з цинком), бронзу (мідь з оловом).

В нашому асортименті представлена металофурнітура із сталі, алюмінію, латуні.

Сталь – це сплав заліза з вуглецем та іншими домішками, які вводяться для потрібної зміни якості. Вироби із сталі мають високу міцність і надійність, але мають один недолік — іржавіння, тому покривається цинком або нікелем, а іноді міддю.

Алюміній – сріблясто-білий метал, що володіє пластичністю, тому він легко переробляється у вироби штампуванням, литтям тиском. Завдяки тонкій і міцній оксидній плівці на поверхні вироби з алюмінію стійкі до корозії. Фурнітура із сплаву алюмінію має також широке застосування в шкіргалантерейній галузі як альтернатива мідним сплавам.

Фурнітура з латуні використовується більш за все в шкіргалантерейній галузі. Латунь досить добре зварюється і прокатується. Латунь є більш твердою та міцною сполукою, добре обробляється методом різання і покривається методом гальваніки нанесенням золота, срібла, хрому.

Для декоративного та захисного покриття, щоб надати виробам гарний зовнішній вигляд і захистити їх від корозії застосовують нікель, чорний нікель, оксид, латунь, бронзу, стару мідь, та фарбують у різні кольори.

Більшої естетичної привабливості при середніх витратах можна досягти шляхом нікелювання. Фурнітура з таким покриттям характеризується приємним блиском, низькою стійкістю до корозії і більш високою ціною. Сам по собі нікель через свою структурну нещільність поганий захисник металу від корозії, тому для вирішення цієї проблеми його наносять кілька разів.

Основний недолік – нікель відносять до числа алергенів, тобто тих речовин, які викликають алергію. В результаті прямого контакту фурнітури, яка містить нікель, зі шкірою людей у них можуть з’являтися почервоніння, свербіння або лущення шкіри. Тому в 1992 р. в Європі була введена у дію постанова про маркування предметів споживання, в тому числі і швейної фурнітури, яка містить нікель і має постійний і прямий контакт зі шкірою, позначенням “Продукт містить нікель”, або такі вироби повинні мати спеціальне покриття. Деякі провідні виробники металевої фурнітури, використовують так звану “технологію Nickel-Free” – гальванічні покриття без нікелю – наприклад, латунь “під старовину”, мідь “під старовину” або сталь “під старовину” тощо.

Як правило, установка даних виробів вібдувається за допомогою спеціальних пристроєв, як ручних, напівавтоматичних, так і автоматизованих, за допомогою насадок (пуансон і матриця), і виготовляються під кожний розмір блочки і люверсів.

Через велику кількість виробників металевої фурнітури виникає проблема невідповідності технологічного оснащення (матриці та пуансона) визначених розмірів виробництва однієї фірми під встановлення певного виду фурнітури таких самих розмірів, наприклад, блочок, але іншої фірми. “ТК-Фурнітура” пропонує комплексне рішення: металофурнітуру і інструменти для її встановлення від одного виробника – ТМ “Castiglioni” (Італія)NEW STAR (Туреччина)MH Industry (Китай).

Наш каталог “Металофурнітура” >>>

 

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Вам також має сподобатись...