Печворк

Печворк (також лоскутне шиття, клаптева техніка, клаптева мозаїка, текстильна мозаїка (від англ. patchwork – ковдра, покривало, виріб з різнокольорових клаптів) – вид рукоділля, при якому за принципом мозаїки зшивається виріб з шматочків тканини (клаптиків). У процесі роботи створюється полотно з новим кольоровим рішенням, візерунком, іноді фактурою. Сучасні майстри виконують також в техніці клаптикового шиття об’ємно-просторові композиції.

Для того щоб займатися клаптевим шиттям, необхідно підібрати зручні і якісні інструменти. Тоді помилок в роботі буде менше, крій вийде точніше, а виріб — акуратніше і красивіше. Крім традиційних швейних інструментів, таких, як ножиці, голки і наперсток, в клаптиковому шитті застосовуються сучасні інструменти, які значно полегшують вам працю при розкрої тканини.

Інструменти для розмітки, розкрою і ручного шиття

Крейда традиційно використовують для розмітки. На жаль, слід від нього досить швидко втрачає чіткість, тому приступати до шиття потрібно відразу ж, як тільки розмітка буде закінчена.

В нашому магазині можна купити крейду різних кольорів. Слідкуйте за тим, щоб крейда завжди був гостро заточеною.

Крім самих тканин для рукоділля необхідні і такі додаткові матеріали як:

Нитки. Для того щоб займатися клаптевим шиттям, необхідно мати великий вибір ниток різних кольорів і товщини. Світлі тканини шиють світлими нитками, темні – темними. При поєднанні різних за кольором і тону тканин зшивайте клаптики сірими або бежевими нитками середнього тону. Товсті нитки — № 0 або № 10 — потрібні для стібки сашико. Тонкі нитки знадобляться для зметування виробів при підготовці до стежки. Для художньої стібки використовуються спеціальні вощені нитки. При необхідності їх можна замінити армованими нитками № 35. Для сточування клаптиків на швейній машині використовуйте нитки № 50. При шитті заправляти машину нитками одного кольору.

Олівці. Якщо ви працюєте зі світлими тканинами, на яких не видно сліду від мила, користуйтеся для розмітки спеціальними олівцями. Існують олівці, сліди яких проявляються через 1-2 хвилини після нанесення і зникають від зіткнення з повітрям через 48 годин або відразу після зволоження тканини. Лінії, залишені іншими видами олівців, потрібно видаляти м’якою тканиною, змоченою у воді, після закінчення роботи.

Сантиметрова мірна стрічка. Стрічка повинна бути щільної, з чітко позначеними на ній поділками і цифрами, мати на обох кінцях металеві заклепки. Шкала на стрічці повинна бути нанесена з двох сторін.

Інструмент для розрізання швів. Цей невеликий інструмент стане в нагоді для того, щоб акуратно розпороти неправильно застроченний шов.

Килимок. При використанні такого килимка зникає необхідність вимірювати деталі з допомогою лінійки. На килимку позначена сантиметрова чи дюймова сітка. Не купуйте маленький килимок хоч він і значно дешевше. Працювати на ньому незручно. Придбайте килимок розміром 50 х 60 див. Тоді у вас не виникне проблем при викроювання довгих смуг або великих деталей.

Наперсток. Для роботи вам знадобляться звичайні швейні металеві наперстки.

Англійські шпильки. Такими шпильками можна замість зметування скріпляти всі три шари тканини на невеликих панно при підготовці до стежки.

Ножиці. Кравецькі ножиці обов’язково повинні мати гострі кінці і бути добре заточеними. Крім великих кравецьких вам знадобляться маленькі ножиці з гострими кінцями. Вони необхідні для «ювелірної» роботи — підрізання тонких ниточок, прорізання аплікації, виконання надрізів при стежці «трапунто».

Швейні шпильки. Краще всього мати шпильки з блискучими голівками. Такі шпильки будуть добре видно навіть на строкатій тканині. Шпильки, як і голки, повинні мати довгі гострі кінчики.

Голки для ручної роботи. Голка № 1 знадобиться вам для дрібної художньої стьобки: довга голка з широким вушком (годяться спеціальні голки для вишивки) — для стежки «сашико» і зметування виробів при підготовці до стьобання, тонкі голки — для потайного шва.

Калька закрійна і міліметровий папір. Ці речі стануть в нагоді вам для перекладу з журналів і книг малюнків, блоків, схем і т.д.

В нашому асортименті Ви зможете знайти все для рукоділля, все для здійснення  Ваших творчих фантазій!

Каталог Все для рукоділля >>>

Комплект аксесуарів в техніці печворк >>>

 

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить