В`язання гачком

В’язання гачком – це дуже кропітке і цікаве заняття. В’язані речі мають неповторний вигляд і прийдуться до смаку будь-якій модниці. Дуже важливо правильно підібрати гачок для Вашого виробу.

Гачок – це в’язальний інструмент, який складається з ручки, стиржня і голівки з борідкою.

Для зручності застосування гачки для в’язання виготовлять як односторонніми, так і двосторонніми. Двосторонні гачки, як правило, мають різні розміри.

Гачки розрізняються за матеріалом виготовлення:

 • металеві – досвід в’язальниць з усього світу показує, що найкращими гачками для в’язання на даний момент є металеві гачки: вони самі міцні та довговічні з усіх існуючих в наш час. В нашому асортименті є алюмінієві гачки з тефлоновим покриттям, яке робить гачки більш гладкими і забезпечує легке ковзання петель.

 

 • пластмасові – легкі і дуже еластичні, ці властивості значно полегшують процес в’язання майстриням,  однак мають свої недоліки: вони досить крихкі і дуже швидко сточуються, тому їх необхідно час від часу міняти, щоб якість в’язання залишалося завжди на високому рівні.

 

 • дерев’яні –  використовують для в’язання різних виробів з дуже товстої і м’якої пряжі.

Існують моделі гачків з ручками для тримання.

Залежно від довжини гачки бувають:

 • короткі (12-15 см) такий вид використовується для звичайного, стандартного в’язання;

 

 • довгі (20-40 см) ідеально підходять для туніського.

Гачки розрізняються залежно від їх товщини за номером, який відповідає товщині гачка. Вони можуть бути товщиною від 0,5 мм до 1,5 см.

 • 0,6 мм – 1 мм для в’язання дуже тонкими бавовняними нитками.
 • 1,25 мм – 1,75 мм підходять для в’язання такими гачками тонкі бавовняні нитки і інша пряжа відповідної товщини.
 • 2 мм – 3,5 мм підходить пряжа середньої товщини.
 • 4 мм – 5 мм пряжа середньої товщини з подвійною ниткою.
 • 5,5 мм – 6 мм подвійна пухнаста нитка.
 • 7 мм – 8 мм шерсть для гобеленів або подвійна вовняна нитка.
 • 9 мм – 1,5 см для таких гачків використовується товста кручена пряжа.

За товщиною визначають номер гачка. 

Отже гачок №2 має діаметр біля голівки 2 мм. Правильно підібраний гачок має бути в 1,5 рази тонше Вашої пряжі.

Товсті гачки використовують майстрині для в’язання виробів з об’ємної пряжі. А ось дуже тонкими гачками в’яжуть різні ажурні вироби: мережива, комірці, серветки, скатертини, ажурні кофтинки або сукні, накидки, легкі літні кофтинки. Якщо взяти занадто тонкі нитки і дуже товстий гачок, виріб ваш вийде з вельми великими прорізами-дірами, якщо навпаки — тонкий гачок і товсті нитки, то полотно у вас в підсумку вийде дуже щільним. Обидва варіанти неправильні і не повинні бути використані досвідченими майстринями.

Який гачок вибрати для в’язання

Отже, щоб правильно підібрати гачок, слід звернути увагу на декілька деталей. Зверніть увагу на форму голівки Вашого гачка. Вона не має бути гострою, адже Ви можете поранити пальці під час в’язання. Дуже важливо, щоб сам гачок був гладеньким і без дефектів, інакше пряжа буде чіплятися і полотно вийде нерівномірним і з затяжками.
Якщо Ви лише збираєтесь освоїти в’язання гачком – обирайте товсту світлу пряжу і товстий гачок, на них легше вчитися.

Гладка поверхня. При виборі гачка для в’язання рукодільниці слід звернути обов’язково свою увагу на його поверхню – вона повинна бути рівною і гладкою, без будь-яких зазубрин і зачіпок. Форма головки такого інструмента не повинна бути занадто закругленою або гострою. У першому випадку буде важко протягати нитку, у другому випадку головка буде чіплятися за нитку пряжі і рвати її. Борідка гачка повинна бути в ідеалі злегка закругленою і злегка загостреною, щоб підчцеплена нитка пряжі відмінно утримувалася і в той же час, щоб гачок не рвав пряжу і не дряпав пальчики і ручки під час роботи.

Відповідність товщини нитки номеру гачка. Особливу увагу при виборі гачка слід приділити відповідності товщини нитки номеру гачка для в’язання. Товщина гачка повинна бути за всіма основними правилами майже в 2 рази більше товщини пряжі. На багатьох, та практично на всіх сучасних мотках пряжі виробниками зазвичай вказуються номери і типи спиць і гачків для в’язання, які повинні бути використані для в’язання виробів з даної пряжі. Або якщо у вас пряжа стара і етикетки, на жаль, не збереглися, просто пам’ятайте, що товщина гачка повинні бути практично в два рази товще товщини нитки.

Ми пропонуємо якісні інструменти для шиття, в’язання та рукоділля від SKC (КНР)

 

Сохранить

Сохранить

Сохранить