Як власноруч розмалювати писанку

 Писанка – це неповторне багатство. Його слід берегти, як безцінний скарб!

А. Довженко

 Писанки

Дивні, яскраві, чарівні, барвисті… Які слова ще потрібно знайти, щоб описати красу, яка виходить від пасхальних писанок? Маленьке диво відбувається кожного разу, коли останні краплі воску сходять з розписаного яйця і малюнок виявляється…

Наші предки вірили, що весь світ виник з космічного яйця. З його шкарлупи з’явилося піднебіння, з плівки – хмари, з білка – вода, з жовтка – земля. Яйце було емблемою Сонця-Весни, частинкою дивної сили, що дає життя всьому живому.

Для писанки найкраще використовувати яйця (курячі або гусячі) з білою шкарлупою. Справжня писанка повинна бути сирою. Перед початком роботи яйце обов’язково потрібно протерти оцтом. Так знежирюється шкарлупа й фарба краще лягатиме.

 Розпис писанокПисанки

Після цього потрібно обрати малюнок. У продажі є чимало брошур, у яких наведені приклади малюнків, а також розказано про значення кожного візерунка. Його потрібно охайно “перенести” на яйце: для цього потрібно легко, не натискаючи, намалювати візерунок на шкарлупі олівцем.

Писанка

Потім потрібно наповнити писачок воском та розігріти його над свічкою. Писачок потрібно тримати вертикально й збоку від свічки, щоб розтоплений віск не витікав. Щойно віск нагріється, потрібно починати “писати”.

Писанки

Першим воском замальовуємо той візерунок, який має залишитися на писанці білим. Віск у писачку швидко застигатиме, тому його потрібно часто розігрівати. Та й тримати писачок потрібно рівно й вертикально, щоб віск не капав на яйце. Якщо ж небажані крапельки все ж впали, не варто засмучуватись. Краще дещо удосконалити малюнок, адже фарба все одно не візьметься на цьому місці, навіть якщо небажану крапельку стерти.

Писачок

Потім слід розвести фарбу. Починаємо з найсвітлішого кольору. Якщо хочемо поєднати, наприклад, білий, жовтий та червоний кольори, то першою потрібно розвести саме жовту фарбу. Яйце слід опускати обережно, щоб воно не розбилося і водночас не торкалося боками до посудини. Інакше у цих місцях будуть світліші плями – фарба не візьметься.

Писанки

 Через 5 хвилин яйце треба охайно дістати з посудини та висушити. Після цього замалювати воском ту частину візерунка, яка повинна залишитися кольору першої фарби.

Опісля яйце повільно опускаємо у фарбу наступного кольору. Кожний наступний колір, у який опускатимемо писанку, повинен бути темнішим за попередній. Й знову чекаємо 5 хвилин.

Коли яйце висохло, “змиваємо” віск. Для цього треба піднести яйце з восковим “візерунком” збоку до свічки. Коли віск розтане, його потрібно швидко витерти рушничком чи ганчіркою. Процедуру треба повторювати, доки не зітремо весь восковий візерунок. Яйце при цьому краще тримати на відстані 1,5–2 сантиметри від свічки, щоб не закоптити.

Писанки

Писанка готова. Тепер можна її і освятити, і подарувати чи просто випробувати на міцність.

Писанки

Вам також має сподобатись...