Джутова пряжа

Джутовая пряжа

Джутова пряжа – екологічно чистий матеріал, та предмет для творчості

Джутова пряжа відноситься до натуральної пряжі і виробляється з джутового волокна, що отримується з стебел дорослої рослини джуту.

Волокна джуту проходять декілька простих стадій обробки, перш ніж перетворяться на пряжу.

Джутові волокна практично неможливо відбілити. Тому пряжа джутова має жовтувато-коричневий відтінок, що забезпечує їй привабливий естетичний вигляд.
Джутове волокно має найвищий, порівняно з іншими натуральними матеріалами, вміст лігніну – смоли, що захищає її від гниття. Пряжа джутова володіє сильним опіром до мікроорганізмів і комах. Джутові волокна мають шовковистий блиск, а найтонші і високоякісні з них можуть імітувати шовк. Завдяки своїй неймовірній міцності, джутова пряжа ідеальна для створення сумок.

Пряжу використовують як нитки для виготовлення джутової тканини (мішковини і тощо). Джутова пряжа є дуже міцною і трохи грубуватою. Використовуючи різні способи переплетення ниток, з пряжі виготовляють найрізноманітніші полотна – від мішковини до декоративних полотен. Щільність джутової тканини визначається лінійною щільністю пряжі, кількістю ниток по утку і по основі. Також джутову пряжу використовують в загальногосподарських потребах як натуральну і міцну нитку.

Вам також має сподобатись...