Туніське в’язання

З давніх-давен відомий спосіб в’язання довгим гачком, його називають по-різному: туніське в’язання, афганське в’язання, в’язання однією спицею, в’язання «в набір»…

 З давніх-давен відомий спосіб в’язання довгим гачком, його називають по-різному: туніське в’язання, афганське в’язання, в’язання однією спицею, в’язання «в набір». В’язане полотно має чіткий візерунок, майже не розтягується і не деформується після прання, тому такий спосіб є гарним рішенням для вив’язування спідниць, пальт та інших виробів, які не повинні деформуватися.
При туніському в’язанні виходить дуже міцне і довговічне трикотажне полотно.

Для туніського в’язання Вам знадобиться спеціальний довгий гачок  або такий гачок, довжина такого гачка має бути такою, щоб можна було набрати петлі по всій ширині виробу, інакше доведеться зшивати виріб з окремих полос.

 
Під час в’язання такий гачок тримають, як спицю. Повертати роботу при туніському в’язанні не треба.
Основні прийоми:
Зв’язати ланцюжок з повітряних петель.
Лицьовий ряд. Зв’язати 1 повітряну петлю підйому, ввести гачок у повітряну петлю наборного ланцюжка, витягнути нитку й залишити петлю на гачку. Далі в’язати так само, при цьому всі петлі лишаються на гачку.
Виворітний ряд. Зробити накид і пров’язати ним першу петлю, знову зробити накид і пров’язати ним дві наступні петлі. Далі в’язати так само доти, доки на гачку не лишиться одну петля.
Для наступного лицьового ряду слід набрати петлі, як у першому лицьовому ряді. При вив’язуванні петель гачок слід вводити в вертикальну частину петлі в напрямі справа наліво, витягувати нитку й переходити до наступної петлі.
Наступний виворітний ряд в’язати, як описано вище.

Завершення роботи

При туніському в’язанні петлі слід закривати. Кромка буде акуратною, якщо виконати ряд з’єднувальних стовпчиків або стовпчиків без накиду.

Моделі та вироби, виконані в техніці туніського в’язання:

 

Джерело: vse-sama.ru

Вам також має сподобатись...