Вишивка Барджелло

 

Барджелло ( bargello) – одна з найкрасивіших і простих у виконанні вишивок з виконанням рядів у вигляді зигзага і певним їх розташуванні в залежності від відтінків кольору.

Барджелло можна дізнатися по характерному малюнку, що нагадує язики полум’я (факельна вишивка), візерунки при цьому можуть бути як більш плавними, так і форми з гострими кутами.

Разом з тим, її можна зустріти як під назвою «флорентійська вишивка», «угорський стібок», «ірландський стібок».

Історія

Достовірно походження Флорентійської вишивки невідомо. Вперше ця вишивка з’явилася в епоху середньовіччя. Відома і популярна вона стає з чотирнадцятого століття, і є припущення, що з’явилася як наслідування тканинам з особливим пререплетеніем ниток, імпортованими зі Сходу.

У цей період Флоренція процвітала і в флорентійкам були доступні гарні тканини і перші вишивки на полотні були зроблені ними.

 

В Амстердамі рукодільниці також володіли цим же видом вишивки, але пізніше – з сімнадцятого століття, і називається цей стиль вишивки “угорський рядок”.

Можливо, що стиль походить з Угорщини. Деякі вишивки, які зараз називають флорентійськими, виконані близько 1380, зберігалися у угорських князів Ядвізі.

Поява техніки Барджелло оповите безліччю легенд. Одна з них свідчить, що угорська принцеса, вийшовши заміж за спадкоємця родини Медічі, привезла гарно вишите придане. Вишивка привернула увагу флорентійського двору, вплинувши на стиль їх робіт.

І флорентійки стали копіювати «язики полум’я», а незабаром стали вважати їх своїми. За іншою версією ця вишивка була привезена з Перуджі королевою Гізелла (969-1038 рр.), дружиною угорського короля Стефана I.

Вишивка Барджелло набуває популярності в середні століття, сміливий калейдоскоп візерунків підходить для основної вишивки та для обрамлення, і для вишуканих квіткових композицій.

Варіанти вишивок в Флорентійському стилі

Флорентійська –  на вишитому гобелені поверхня тканини суцільно покрита стібками. Тільки один стібок використовується: прямий вертикальний стібок.

Це стібки завжди розташовані по вертикалі. Тільки довжина стібка може відрізнятися.

Це рахункова вишивка. Робота складається з повторюваних візерунків, в роботі використовуються декілька відтінків одного кольору або відтінки двох або трьох кольорів.

Відтінки одного кольору розташовувалися послідовно, один після іншого, з переходами від світлого до темного тону, або від темних до світлих. Маючи в своєму розпорядженні таким чином кольори, ви можете створити тінь або глибину.

 

Матеріали

Флорентійську вишивку можна виконувати на будь-якій тканині, за умови, що вона є лічильною тканиною. І ви можете використовувати у вишивці будь які нитки.

Що дуже важливо: тканини і нитки повинні поєднуватися, бути однорідними. Тканини повинні бути абсолютно покриті стібками і в готовій роботі ви не бачите цього полотна.

Як правило, вишивку виконують на полотні з досить тонкої вовняної ниткою.

Підходить розмір канви 5,5 стібків на см, і тонка вовна. Голка повинна бути тупа.

Метод

Тільки одна строчка використовується, дуже прості рядки. Шви виконуються зліва направо або справа наліво. Часто ряди в один колір, піднімаючись і опускаючись, як і вся робота, вишиваються з права наліво.

Якщо один з таких рядів буде вишитий, то далі не буде необхідності порівнювати вишивку зі схемою, тому що всі інші рядки, слід вишивати над (або під) першим рядом, і точно так само, тільки змінивши колір. Всі рядки – вертикальні шви.

Наприклад, візерунок “полум’я”: почнемо з ліва направо і почати з ниткою в за тканину і привести його до передньої сторони.

Ще один зразок вишивки Барджелло. Традиційно тканина була використана для оббивки меблів. Також застосовна для подушок.

Для стилю Ар-Деко, як елемент інтер’єру підходить чудово.

І з хорошим вибором кольорів більш вигадливі конструкції застосовні в реальному сучасно оформлені номери. Виконані на тонкій тканини в якості панно, може дати прекрасний результат, якщо вона висить на стіні.

Дороті Kaestner (1972) створила стиль чотирьох напрямків Барджелло.

У цій техніці, полотно ділиться по діагоналі на чотири частини: мотив виконується в 2х горизонтальних і 2х вертикальних напрямках, в результаті робота має ефект калейдоскопу.

Джерело: //rukodelie.boltai.com

А в нашому асортименті Ви зможете знайти все для рукоділля, все для здійснення  Ваших творчих фантазій!

Каталог Все для рукоділля >>>

 

Сохранить

Вам також має сподобатись...